Stíhaný soudce Elischer podává ústavní stížnost, vadí mu odposlechy i zabavení dokumentů o hlasování

Soudce pražského vrchního soud Ivan Elischer, který je obviněn z přijímání úplatků, podává ústavní stížnost. Je přesvědčený, že ho policie v kanceláři odposlouchávala po určitý čas bez povolení soudu. V ústavní stížnosti napadá i to, že mu detektivové zabavili utajené protokoly o hlasování v jeho soudním senátu. Informovala o tom ve středu Česká televize. Elischerovi hrozí v kauze údajné korupce až 12 let vězení. Soudce vinu odmítá.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudce pražského vrchního soud Ivan Elischer

Soudce pražského vrchního soud Ivan Elischer | Zdroj: čt24

Elischer podle kriminalistů páchal trestnou činnost nejméně od května 2016. Svému vietnamskému příteli Hung Quoc Nguyenovi poskytoval podle policie údaje z trestních kauz, které měl buď na starosti sám, nebo které řešili jeho kolegové.

Předal mu tak prý informace o desítkách obviněných, obžalovaných i odsouzených. Ovlivňoval podle policie také trestní řízení ve prospěch některých obžalovaných. Nguyen mu na oplátku měl předávat peníze.

Elischer skončil po svém obvinění letos v březnu ve vazbě, odkud ho pražský městský soud v dubnu pustil. Z rozhodnutí ministra spravedlnosti nesmí soudit, a to až do pravomocného skončení trestního stíhání.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme