Soudce Košela dočasně zproštěn výkonu funkce

Ministr spravedlnosti Pavel Němec dočasně zprostil výkonu soudcovské funkce Josefa Košelu, který patřil mezi zákazníky výrobců dětské pornografie. Košela nebude až do rozhodnutí kárného senátu chodit do práce a bude pobírat poloviční plat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paragraf

Paragraf

Ministerské rozhodnutí Radiožurnálu potvrdil mluvčí resortu spravedlnosti Petr Dimun: "Pan ministr Němec již dopředu avizoval stanovisko, že pokud bude v návrhu kárné žaloby, který by měl podat předseda městského soudu na pana Košelu, návrh na odvolání z místa soudce, to znamená ten nejpřísnější trest, který může soudce, pokud se kárně provinil dostat, tak dočasně zprostí výkonu funkce příslušného soudce, v tomto případě pana Košelu. Což se stalo. A z tohoto důvodu pan ministr rozhodl o dočasném zproštění výkonu funkce."

Dočasné zproštění funkce soudce je do doby, než rozhodne příslušný kárný senát, v případě soudce Košely Vrchního soudu v Praze.

Případem mužů stíhaných za výrobu porna se dnes začal zabývat ostravský okresní soud. Bývalý vedoucí trampského oddílu z Ostravy a dělník z Přerova jsou obžalováni, že k natáčení porna zneužívali děti, které docházely do oddílu. Natočený materiál pak přes internet a inzeráty prodávali. Mezi odběrateli jsou podle kriminalistů i další vysoce postavení lidé a vědečtí pracovníci.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme