Soudce Passer: Dělnické straně by změna názvu nepomohla

Změna názvu by Dělnické straně nepomohla. Vyplývá to z výroku soudce Nejvyššího správního soudu Jana Passera ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň

soudní síň | Foto: Nejvyšší soud

Passer řekl, že členy soudně rozpuštěné strany by měl rozsudek Nejvyššího správního soudu omezovat, i kdyby se rozhodli dál politicky působit:

"Toto rozhodnutí by mělo být zároveň i vodítkem, nebo limitem pro případnou další budoucí veřejnou činnost některých členů Dělnické strany, kteří by chtěli dál ve veřejném životě pokračovat. To znamená, měli by si být vědomi toho, že pokud se budou dál v politickém životě pohybovat, tak zde jsou mantinely, které nejsou překročitelné," uvedl Passer.

Celý rozhovor se soudcem Janem Passerem uslyšíte na Radiožurnálu krátce po půl šesté.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz.
Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Martin Veselovský, Tomáš Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme