Soudce pustil omylem na svobodu dvojnásobné vrahy

Z funkce předsedy senátu ústeckého soudu sám odstoupil soudce, který omylem propustil na svobodu muže podezřelé z dvojnásobné vraždy. Po dvou Ukrajincích se tak vinou soudcovy chyby ještě před vynesením trestu slehla zem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Soudce Edvin Svoboda zapomněl prodloužit vazbu dvěma Ukrajincům, kteří podle obžaloby zastřelil a poté upálili dva své krajany. Na svědomí mají také přepadení osmi čerpacích stanic. Ukrajinci se na svobodu dostali před zahájení hlavního líčení a v průběhu jednání zmizeli.

"Doktor Svoboda sám uznal svoje pochybení a 10. prosince se sám vzdal funkce předsedy senátu," potvrdil předseda ústeckého krajského soudu Milan Kohoutek. "Vzhledem k tomu, že podle zákona o soudech a soudcích je odvolání z této funkce druhým nejpřísnějším postihem, nebudu podávat návrh na zahájení kárného řízení," dodal.

Podle Kohoutka bude chybující soudce postižen nejen finančně, ale i tím, že nebude moci vykonávat soudcovskou profesi, neboť bude pracovat po řízením jiného předsedy senátu.

Ivana Solničková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme