Soudcem zpravodajem ve věci žaloby na prezidenta Klause bude Jan Musil

Jméno soudce zpravodaje oznámil Ústavní soud s tím, že text žaloby dnes doručí Václavu Klausovi, aby se k ní mohl vyjádřit. Ústavní soud obdržel žalobu včera, a přestože ze zákona má nejvyšší prioritu, mohl se jí začít zabývat až dnes. Kvůli nestrannosti totiž rozděluje všechna podání z předchozího dne automatický systém.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústavní soud. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Právě na soudci zpravodajovi leží největší tíha odpovědnosti: vedení případu.

O výsledku i důležitých dílčích krocích rozhoduje však celé plénum, které se zřejmě žalobou bude zabývat až v úterý. Nelze ale vyloučit, že bude mimořádně svoláno dříve.

Dvaasedmdesátiletý Jan Musil je Ústavním soudcem téměř deset let. Předtím byl profesorem na Karlově Univerzitě a rektorem Policejní akademie v Praze. Jako soudce zpravodaj řešil například návrh na částečné zrušení prezidentské amnestie.

Dříve na sebe Musil upozornil i zásadně odlišným stanoviskem k rozhodnutí pléna o stížnosti poslance Melčáka na zkrácení volebního období.

Ivan Holas, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme