Soudci budou řešit zablokovaný přístup na některé webové stránky

Čeští soudci chtějí dnes řešit problém s blokováním některých webových stránek. Stále totiž nemají přístup na některé internetové stránky, které program ministerstva spravedlnosti vyhodnotí jako "politické nebo aktivistické" a zablokuje je.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

internet | Foto: Free Stock Photos

Původně tak nemohli soudci otevřít třeba webové stránky prezidenta Václava Klause nebo předsedy ODS Mirka Topolánka. Na problém upozornily Hospodářské noviny.

Hlavním důvodem, proč ministerstvo některé stránky blokuje, je podle prezidenta Soudcovské unie Tomáše Lichovníka pomalé internetové připojení, kterým české soudy disponují.

"Kapacita internetových linek, které jsou na soudy, je velmi nedostatečná. Například na okresní soud je připojení asi 2 mega, což máme běžně v domácnosti. Je to poměrně nešťastné, nicméně chápu, co k tomu asi ministerstvo vedlo," uvedl.

Dnes je podle něj zasedání republikové rady, kde se chce s kolegy domluvit, jak tento případ řešit. "Jestli to vnímají jako nějaký zásadní problém, který je potřeba řešit," dodal.

Zablokované mohou mít soudci například i stránky zahraniční právnických organizací, které ale pro svou práci potřebují.

Katka Brezovská, Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme