Soudcovské taláry po dnešku oblékne 39 nových soudců

Prezident Václav Klaus dnes jmenoval 39 nových soudců. Zatím odsunul jmenování většiny těch, kterým ještě nebylo 30 let. Výjimku udělal jen u dvou čekatelek, které dovrší třicítku ještě v tomto roce. V projevu k novým soudcům Klaus připomněl, že díky prezidentským milostem se k jejich práci dostává mnohem blíž než dřív.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudci Ústavního soudu | Zdroj: ČTK

"Prvně ve svém životě čtu hromady rozsudků a musím se přiznat, že občas vrtím hlavou, občas si tam udělám vidličku a říkám si, že tady mi chybí argument, nechápu, jak se z jedné věty mohlo dojít k té druhé. Na druhou stranu čtu mnoho velmi kvalitních rozsudků, a tak jsem se mnohem blíže dostal k té vaší profesi," řekl ve svém projevu k budoucím soudcům prezident republiky.

Ministerstvo spravedlnosti sice dnešní jmenování soudců oceňuje, ale zároveň tvrdí, že je jejich počet stále nedostačující a jedná s Hradem o dalším navyšování. Pokračuje mluvčí ministerstva Petr Dimun: "Ministerstvo spravedlnosti bude usilovat, aby prezident Klaus do konce roku jmenoval alespoň část ze zbylých 29 soudců, na které máme jak platové prostředky, tak pro ně máme i místa. Příslib z jeho strany jsme dostali, ale nevíme, zda budou jmenováni všichni, nebo jen jejich část. My bychom samozřejmě byli rádi, aby jich bylo co nejvíce," popsal stanoviska ministerstva spravedlnosti Dimun.

Lucie Weissová, Zuzana Vlčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme