Soudek jde od soudu bez trestu

Hrozbě sedmiletého trestu unikl Lubomír Soudek, bývalý generální ředitel Škody holding. Krajský soud v Plzni odmítl názor státního zástupce, že Soudek před více než pěti lety ošidil Škodovku o 200 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubomír Soudek | Foto: Česká televize

Lubomír Soudek působil od začátku procesu v lednu velmi sebevědomě. Těsně před rozsudkem už na něm ale byla znát značná nervozita. Uvolnil se ihned ve chvíli, kdy předseda senátu Roman Dočkal vynesl napjatě očekávanou větu: "se podle paragrafu 226 písmeno b) Trestního řádu zprošťuje obžaloby." Ještě více Lubomíra Soudka povzbudilo odůvodnění rozsudku, ve kterém zazněla i chvála jeho zásluh a úmyslů a ani jedna výtka proti velmi zákulisním převodům peněz v tehdejší Škodě. Po přečtení rozsudku se Soudek pochopitelně vzdal odvolání a čekalo se, jak se vyjádří státní zástupce Augustin Hrbotický. "Proti rozsudku podávám odvolání."

Případ tedy znovu projedná Vrchní soud. Před jeho jednáním si je Lubomír Soudek jistý v kramflecích a doufá v definitivní očištění svého jména: "Až bude rozhodnutí Vrhcního soudu, tak bude očištěné, ale nikdy nebude tak čisté, jako bylo předtím, než mne někdo nařkl z trestného činu.

Markéta Kaclová, Martin Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme