Soudkyně obviňovaná z nezákonných rozhodnutí neopouští justici, přesune se na jiné oddělení

Z insolvenčního úseku u brněnského krajského soudu na vlastní žádost odejde soudkyně Eva Krčmářová. Podnikatelé ji stejně jako jejího kolegu Jana Kozáka obviňovali z nezákonných rozhodnutí. Krčmářová obvinění odmítala, přesto se s vedením soudu letos domluvila, že přejde na jiný úsek. Uvedla to v neděli Česká televize.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Kozáka na konci června ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) dočasně zprostil funkce. Důvodem bylo trestní stíhání související s výkonem funkce soudce.

Podle mluvčí soudu Evy Sigmundové Krčmářová přestoupí na občansko-právní odvolací oddělení, podle předpokladu by to mělo být od 1. října. Současně doplnila, že agentu po Kozákovi převezmou dvě soudkyně. Náhradu za Kozákovou bude soud podle ČT teprve hledat.

Pelikán opět dočasně zprostil funkce brněnského soudce Kozáka, je podezřelý ze zneužití pravomoci

Číst článek

Kozáka začala policie trestně stíhat v polovině června a podezřívá ho ze zneužití pravomoci. Policie zahájila jeho stíhání poté, co obdržela souhlas od prezidenta Miloše Zemana. Poskytl ho poté, co Nejvyšší správní soud v dubnu zastavil se soudcem kárné řízení a zrušil i rozhodnutí ministra o dočasném zproštění výkonu funkce soudce.

Možnou trestnou činnost Kozáka spatřuje policie ve stejné věci, pro kterou na něj podal předseda Krajského soudu v Brně Milan Bořek návrh na kárnou žalobu.

Kozák podle informací serveru Česká justice loni v září zjistil v jím vedeném insolvenčním spise přihlášku do řízení o oddlužení fyzické osoby, které vedla jeho kolegyně soudkyně Hana Hrstková. O celé věci učinil úřední záznam a věc předal příslušnému soudnímu oddělení. Učinil tak ale chybným způsobem, který záhy napravil a o celé věci obratem informoval místopředsedy soudu, kteří s ním celou věc měli projednat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme