Soudkyně: Urgence Kataru nemění právní názor soudu

Ministerstvo spravedlnosti odeslalo Obvodnímu soudu pro Prahu 2 urgenci Kataru, který žádá o předání případu katarského prince Sáního. Člen královské rodiny je souzen za sex s nezletilými dívkami. V pondělí má být vynesen rozsudek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudcovské kladívko | Zdroj: AFP

Ministerstvo spravedlnosti - podle svého mluvčího Petra Dimuna - připojilo pod žádost svůj právní názor, že případ má být do Kataru předán. Ministr spravedlnosti Pavel Němec rozhodl o předání kauzy do Kataru hned po podání obžaloby. Soudy ale jeho rozhodnutí neakceptovaly a označily jeho postup za nezákonný. Postup ministra teď prověřuje policie a Sáního advokát chystá ústavní stížnost.

S urgencí Kataru už se soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 2 Monika Křikavová seznámila. Právní názor se ale podle ní nemění: "Urgence katarské strany je pouze urgencí, ale nemá žádný vliv na právní názor, který vyslovil senát zdejšího soudu ve své rozhodovací činnosti a který následně potvrzoval Městský soud v Praze. Na právním názoru se nic nemění."

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme