Soudkyně: Urgence Kataru nemění právní názor soudu

Ministerstvo spravedlnosti odeslalo Obvodnímu soudu pro Prahu 2 urgenci Kataru, který žádá o předání případu katarského prince Sáního. Člen královské rodiny je souzen za sex s nezletilými dívkami. V pondělí má být vynesen rozsudek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudcovské kladívko | Zdroj: AFP

Ministerstvo spravedlnosti - podle svého mluvčího Petra Dimuna - připojilo pod žádost svůj právní názor, že případ má být do Kataru předán. Ministr spravedlnosti Pavel Němec rozhodl o předání kauzy do Kataru hned po podání obžaloby. Soudy ale jeho rozhodnutí neakceptovaly a označily jeho postup za nezákonný. Postup ministra teď prověřuje policie a Sáního advokát chystá ústavní stížnost.

S urgencí Kataru už se soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 2 Monika Křikavová seznámila. Právní názor se ale podle ní nemění: "Urgence katarské strany je pouze urgencí, ale nemá žádný vliv na právní názor, který vyslovil senát zdejšího soudu ve své rozhodovací činnosti a který následně potvrzoval Městský soud v Praze. Na právním názoru se nic nemění."

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme