Soudní spor Bobošíkové a Železného bude odročen

Kvůli námitce, že je soudce podjatý, odročil pražský městský soud spor europoslanců a bývalých politických spojenců Jany Bobošíkové a Vladimíra Železného. Na soudce Martina Valehracha si stěžuje Bobošíková, která se u soudu brání proti Železného nařčení, že zradila hnutí Nezávislí, za které byla do Evropského parlamentu zvolena. Na její stranu se staví i předseda hnutí František Zwyrtek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Železný | Foto: Česká televize

"Můžu jednoznačně říct, že pan doktor Železný lže, když obvinil paní Bobošíkovou, že pošpinila Hnutí nezávislých. Myslím, že důkazem mých předcházejících slov je fakt, že Jana Bobošíková je momentálně lídrem této strany pro parlamentní volby a pan doktor Železný si musel založit novou stranu, což svědčí o všem," řekl Českému rozhlasu předseda Hnutí nezávislých Zwyrtek.

Bobošíkové právník svou námitku proti Valehrachovi zdůvodňuje tím, že soudce média o sporu nesprávně informuje. Měl ČTK sdělit, že Bobošíková po Železném chce nejen omluvu, ale i finanční odškodnění.

Lucie Weissová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme