Soudní spor s Janem Davidem Horskym nekončí

Jan David Horsky musí zajistit obnovení dodávek vody do bytů ve svých domech v Děčíně. Ve středu o tom rozhodl děčínský Okresní soud, který vyhověl žalobě několika nájemníků. Bez vody zůstávají už osmý měsíc, protože majitel domů odmítl uzavřít potřebnou smlouvu s vodárnami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan David Horsky s advokátkou | Zdroj: ČTK

Nájemníci spor vyhráli, ale radovat se z verdiktu zatím nemohou. Proč, vysvětluje jejich právní zástupce Aleš Podrábský: "Automaticky to neznamená, že dnes nebo zítra začne téct voda, je na panu Horském, zda rozsudek bude akceptovat."

Právní zástupkyně majitele domů Martina Blahoušová potvrdila, že se obrátí na Krajský soud v Liberci: "Ve věci se budeme odvolávat." Tím se možnost rychlého obnovení dodávek vody komplikuje, tvrdí advokát nájemníků. "To může trvat několik měsíců," uvedl Podrábský pro Český rozhlas.

"Ještě budeme dál bez vody čekat. Nevěřím tomu, že voda do Vánoc poteče," dodala Marie Brtínská z domu v Zámecké ulici. Ti nájemníci, kteří mohli, se už odstěhovali. Ostatní si myslí, že je majitel chce z bytů vyštvat.

To ale Horsky už dříve popřel a ze všech problémů viní uživatele bytů: "Ty domy a byty mají sloužit děčínským občanům, ale ti nájemníci se zapomněli chovat kulturně."

Josef Suk, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme