Soudy čekají další rozhodnutí o majetku Kinských

Soudy budou po neděli řešit další dva spory potomka šlechtického rodu Kinských o majetek. František Oldřich se v nich domáhá vrácení asi 50 hektarů lesa na Rakovnicku a loveckého zámku Tokáň v lesích u České Kamenice. Kinský už zvítězil v pěti soudních přích, dalších asi 150 žalob soudy ještě budou muset projednat. Celkem jde o majetek za 40 miliard korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň

soudní síň | Foto: Justice.cz

Domácí politickou scénou v minulých dnech zahýbal rozsudek Okresního soudu v Ústí nad Orlicí, podle něhož Kinský získal jeden a půl hektaru pozemků v Újezdě u Chocně. Rodiče Kinského o majetek přišli po druhé světové válce na základě Benešových dekretů, protože údajně spolupracovali s nacisty.

Někteří politici proto v rozsudku, který Kinskému vrátil část majetku, vidí zpochybnění dekretů. Zástupci parlamentních stran se v úterý budou radit o tom, zda a případně jak na soudní verdikt zareagují.

Jana Zemanová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme