Soudy musí prozkoumat nárok vězně, který prý musel čichat kouř z cigaret

Desetimilionovou náhradu a omluvu za to, že údajně musel ve věznici ve Valdicích čichat kouř z cigaret, požaduje vězeň Albert Žirovnický. Ústavní soud vyhověl jeho stížnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústavní soud České republiky | Foto: Tomáš Adamec | Zdroj: Český rozhlas

"Ústavní soud dal za pravdu stěžovateli, když napadená rozhodnutí obecných soudů zrušil. Ústavní soud řekl, že obecné soudy odepřely ochranu práva stěžovatele na zdraví," potvrdil Radiožurnálu mluvčí ÚS Michal Spáčil.

"Městský soud v Praze tak musí v té věci rozhodnout znovu a je při tom vázán právním názorem Ústavního soudu," vysvětlil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Spáčil o rozhodnutí Ústavního soudu

Albert Žirovnický je bývalý ředitel pražského Discolandu Sylvie. Podle obžaloby v roce 2000 uspal a prádelní šňůrou uškrtil svého kamaráda, prodavače fotoaparátů. K činu se nikdy nepřiznal.

Žirovnický je v české justici znám také kvůli tomu, že podává mnoho různých stížností a žalob. Opakovaně žádal mnohamilionové sumy za údajné chyby policie či úřadů. Bojoval také o obnovu řízení.

Přečtěte si také:
Prezident Václav Klaus podepsal novelu protikuřáckého zákona
Senátoři schválili protikuřácký zákon
Kouření v restauracích se zatím úplně zakazovat nebude
Antikuřácký zákon

Marika Táborská, Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme