Soudy v případu Kinský rozhodují na základě falzifikátu

České soudy rozhodují v kauze František Kinský na základě padělaného dokladu. Řekl to Giorlamo Giormani z občanského sdružení Homr. Jedná se o jeden z konfiskačních výměrů týkající se pozemku na Chrudimsku, o jehož pravosti už dříve pochyboval Kinského advokát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Soudní síň

Potvrzení o tom, že tento dokument je padělek, vydalo okresní ředitelství Policie v Chrudimi. Giormani upřesnil, že konfiskační výměr Okresního národního výboru v Hlinsku byl vydán 26. února 1946. Tento okresní národní výbor byl ale založen až tři roky poté.

"Je to rozšiřování falešné listiny státem. Podám trestní oznámení, bude to na konkrétní osoby. Naložíme s tím tak, že se to musí dozvědět místopředseda Evropské komise pan Fratini, prostě nevídaná věc v Evropě," doplnil.

Podle Giorlama Giormaniho je možné předpokládat, že v českých archivech je podvržených dokumentů větší množství. To by mohlo ovlivnit další průběh několikaletého soudního sporu, který František Kinský vede s Českou republikou z Argentiny.

Dana Voňková, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme