Soukromá nemocnice v Brandýse čeká na výsledky krajské kontroly

Soukromá nemocnice v Brandýse nad Labem má problémy. Krajský hejtman David Rath (ČSSD) se chystá prezentovat výsledky své červencové kontroly tohoto zařízení. Po návštěvě nemocnice se nechal slyšet, že ji možná nechá zavřít. Prý se neumí postarat o pacienty a tak špatnou nemocnici ještě neviděl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath | Foto: Štěpán Kotrba

Brandýská nemocnice se proti slovům hejtmana ohradila, zvažuje trestní oznámení a tvrdí, že kontrola z krajského úřadu probíhala nestandardně. Dokonce ji přirovnává k policejní razii.

Zaměstnanci prý prošli velmi nepříjemným výslechem. Navíc Středočeský kraj údajně pochybil, protože se kontroly účastnily neoprávněné osoby a chybělo písemné zdůvodnění inspekce, podepsané pověření ke kontrole a nebyl ani sepsán protokol.

Naproti tomu hejtman David Rath tvrdí, že se nemocnice v Brandýse nedokáže o pacienty postarat. Podle mluvčí kraje nemocnice bez předchozí dohody uzavřela celou internu a gynekologii a výrazně také omezila akutní péči na chirurgii.

Do problémů se tak údajně dostaly jak okolní nemocnice, tak záchranná služba. Došlo prý k omezení kvality a dostupnosti péče. Nemocnice v Brandýse ale tvrdí, že omezování lůžek je dočasné, protože se začalo s opravami a modernizací.

Mluvčí kraje ale tvrdí, že podle situace na místě to rozhodně nevypadalo na opravy a modernizaci. Vedení nemocnice s pracemi prý začne až v půlce srpna. Krajský úřad tedy zašle nemocnici výtky s termíny nápravy, zařízení se k nim může vyjádřit. Pak budou zřejmě následovat další kontroly.

Brandýskou soukromou nemocnici v pondělí zkontrolovala také Všeobecná zdravotní pojišťovna. Původně to měla být jen jednotka intenzivní péče. Podle dostupných informací ale nakonec prověřovala i oddělení ARO nebo dodržování pracovní doby na ambulancích. S medializací sporů s krajem to ale prý nesouviselo. Výsledky ještě nejsou hotové.

Přečtěte si také:
Hejtman Rath chce zpátky nemocnice v kraji a omluvu od Reflexu
První zjištění auditorů v nemocnicích považuje Rath za šokující
Nový středočeský hejtman David Rath mění vedení krajských nemocnic
Kontroly nemocnic ve Středočeském kraji chystá budoucí hejtman David Rath

Marika Táborská, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme