Soukromé společnosti nabízejí budoucím maturantům doučování

Ministerstvo školství varuje středoškoláky před soukromými firmami, které nabízejí doučování ke státní maturitní zkoušce. Podle ministra školství Josefa Dobeše by u nové zkoušky mohlo propadnout až 21 procent středoškoláků. Dobeš ale nabádá studenty, aby spíš než na rady soukromých firem, dali na své učitele.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studentka u maturitní zkoušky

Studentka u maturitní zkoušky | Foto: Arnošt Máče

„V tržním prostředí není možné omezovat podnikatelské záměry různých subjektů a když to přeženu i jejich parazitování na propadu při státních maturitách. Doporučil bych studentům raději se připravovat tak, jak dostali od svých učitelů katalogové zadání, to je cesta k úspěchu. Nemyslím si, že to je přes soukromé společnosti, které si za to budou účtovat peníze,“ řekl Dobeš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministr školství Josef Dobeš

Průzkum společnosti Scio ukázal, že drtivá většina maturantů z učilišť a středních odborných škol přiznává, že bude muset využít zvláštní přípravy na státní maturitu. Scio proto budoucím maturantům právě takovou přípravu nabízí. Podle Karla Dvořáka, který vede pražské Střední odborné učiliště Ohradní, by se ale do státní zkoušky soukromé společnosti neměly vůbec míchat.

„Já bych v tomto případě východisko za úplatu nehledal. Samozřejmě po výsledcích z generálky i u nás zintenzivňujeme přípravu formou konzultačních hodin,“ uvedl Dvořák.

Igor Maňour, Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme