Soukromí lékaři se s ministrem nedohodli na zvýšení platů. Znovu se sejdou v září

Soukromí lékaři se zatím nedohodli s ministrem zdravotnictví na vyšších odměnách. Svatopluk Němeček z ČSSD dnes neměl k dispozici slíbené propočty k navýšení. Soukromí lékaři by se s ministrem měli znovu sejít v září.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svatopluk Němeček, Koalice soukromých lékařů | Foto: Filip Jandourek

Zástupce Koalice soukromých lékařů Vladimír Dvořák dnes řekl, že by ohodnocení práce mělo růst všem lékařům, nejen těm v nemocnicích.

„V seznamu zdravotních výkonů s bodovými hodnotami, je položka, která se týká ohodnocení práce všech lékařů, včetně primární péče a lůžkových lékařů. Tu bychom chtěli podle možností systému navýšit,“ vysvětlil Dvořák.

Konkrétní částku ale neřekl. Navýšení ohodnocení by ale podle něj mělo být v řádu procent.

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček označil dnešní jednání za konstruktivní a vstřícné z obou stran.

„Konkrétní požadavek, který lékaři měli, bylo zanalyzování možnosti nárůstu lidské práce v rámci seznamu výkonů, která dlouho nebyla valorizována, což si myslím, že je zcela na místě,“ řekl Českému rozhlasu Němeček.

Zdravotníkům v nemocnicích by se plat mohl zvýšit o 5 procent. Podle odborů je to málo

Číst článek

Peníze na mzdy by mohly jít z finančních prostředků, které zdravotnictví získá po lednovém navýšení odvodů státu. Ten platí zdravotní pojištění za děti, nezaměstnané a seniory. Měsíční částka se zvýší o 59 korun na 904 korun na osobu.

Anna Kottová, Iveta Vávrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme