Soutěž Vinum Juvenale ocení nejlepší mladá vína

Z rekordního počtu 1019 vzorků vybírala porota v jedné z největších tuzemských soutěží vinařů Vinum Juvenale 2009. Jaká jsou nejlepší mladá vína z loňské sklizně, se dozvíme dnes večer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karafa a víno | Foto: Stanislav Soukup

Pětasedmdesát degustátorů ochutnávalo a hodnotilo česká a slovenská vína dva dny. Soutěžních vzorků bylo letos o 60 víc než vloni.

Přehrát

00:00 / 00:00

O soutěži Vinum Juvenale hovořil její ředitel Miroslav Karbula v Ranním interview Radiožurnálu

"Je pokles prodeje vín a vinaři se snaží dostat na trh tím, že vína, která jsou oceněná v této a dalších soutěžích, jsou lépe prodejná," vysvětlil velký zájem vinařů ředitel soutěže Miroslav Karbula.

Porota hodnotí chuť, vůni, barvu a celkový dojem vína. Kromě věcných cen je podle Karbuly nejdůležitější prestižní pečeť, kterou vítězný vinař získává.

"Dneska se nesmí žádné láhve označovat, jak kdo chce. Soutěž je schválená ministerstvem zemědělství, tak tím pádem je stanovená i pečeť, která se na láhev může dávat," dodal Karbula.

V bílých vínech se podle něj čeští výrobci mohou měřit s celým světem, roste ale i kvalita červených vín. "Předloni v Paříži vyhrál červený Merlot z Bílovic a předběhl všechny ostatní evropské země jako Španělsko, Itálie nebo Bulharsko, které mají skvělá červená vína," připomněl ředitel soutěže.

Veřejnost bude mít možnost degustovat soutěžní vína z Vinum Juvenale zítra v hotelu Voroněž Brno od 11 do 22 hodin.

Martin Hromádka, Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme