Menší vrtulník spadl mezi Dobřichovicemi a Karlíkem. Zemřeli dva lidé

Při nehodě menšího vrtulníku u Dobřichovic v okrese Praha-západ zemřeli dva lidé. Informovala o tom policejní mluvčí Michaela Richterová. Jedná se o dvoumístný vrtulník italské výroby Heli-Sport CH-77 Ranabot. Stroj se zřítil na louku z výšky asi 90 metrů mezi Dobřichovicemi a Karlíkem, sdělila policejní mluvčí. Příčinu nehody policisté zjišťují, v případu byla nařízena soudní pitva.

Praha (Aktualizováno: 18:50 30. 3. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezi Dobřichovicemi a Karlíkem spadl menší vrtulník | Zdroj: Twitter - Zdravotnická záchranná služba

Událost byla hlášena před 14.00, nehoda se stala poblíž křížení Polní a Anglické ulice. Podle mluvčí krajské záchranné služby Petry Effenbergerové cestující utrpěli zranění neslučitelná se životem. „Záchranáři jim bohužel už nemohli pomoci. Na místo byl přivolán koroner,“ popsala.

Podle Richterové byli ve vrtulníku dva lidé, policejní mluvčí Lucie Nováková v úterý podvečer uvedla, že identita osob už je známa, zatím ji ale nezveřejní. „Pád bohužel nepřežili,“ řekla Richterová. Na místo již dorazili pracovníci Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, případem se dál zabývají i kriminalisté.

Následky nehody likvidovali hasiči. „Prováděli protipožární opatření a zajišťovali únik provozních kapalin,“ řekla mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová.

Podobná nehoda se stala minulý týden ve čtvrtek u Velké Dobré na Kladensku, kde také havaroval malý vrtulník. Cestovali v něm dva lidé, jeden z nich byl lehce zraněný.

Vendula Vrbová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme