Spadlý strom ve Zlíně zavalil lidi čekající na trolejbus

Na skupinku lidí čekajících na trolejbus dnes v centru Zlína spadla mohutná lípa. Zraněno bylo sedm osob, nejvážněji dva dvanáctiletí školáci, kteří byli v bezvědomí převezeni do zlínské nemocnice. Stav jednoho z nich je kritický.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strom spadl v centru Zlína na skupinku lidí na zastávce trolejbusu | Foto: ČTK

Pravděpodobnou příčinou neštěstí byly poškozené kořeny stromu, nastínila mluvčí magistrátu Marie Masaříková. Konečné slovo ale bude mít podle ní soudní znalec:

"Podle prvotního zjištění to vypadá, že strom měl poškozený kořenový val. To znamená, že se jednalo o vadu, která se nedala zjistit, byla to nezjevná vada. Požádali jsme soudního znalce, aby stanovil přesný důvod pádu stromu. Jakmile vyhotoví posudek a uvede důvod, proč strom spadl, teprve poté budeme moci říci bližší informace."

Podobná neštěstí často zaviní i počasí, Přečtěte si proto podrobnou předpověď počasí, kterou pro vás připravujeme každý den z údajů od Českého hydrometeorologického ústavu.

Katarína Brezovská, Andrea Kratinová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme