Spadlý strom ve Zlíně zavalil lidi čekající na trolejbus

Na skupinku lidí čekajících na trolejbus dnes v centru Zlína spadla mohutná lípa. Zraněno bylo sedm osob, nejvážněji dva dvanáctiletí školáci, kteří byli v bezvědomí převezeni do zlínské nemocnice. Stav jednoho z nich je kritický.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strom spadl v centru Zlína na skupinku lidí na zastávce trolejbusu | Zdroj: ČTK

Pravděpodobnou příčinou neštěstí byly poškozené kořeny stromu, nastínila mluvčí magistrátu Marie Masaříková. Konečné slovo ale bude mít podle ní soudní znalec:

"Podle prvotního zjištění to vypadá, že strom měl poškozený kořenový val. To znamená, že se jednalo o vadu, která se nedala zjistit, byla to nezjevná vada. Požádali jsme soudního znalce, aby stanovil přesný důvod pádu stromu. Jakmile vyhotoví posudek a uvede důvod, proč strom spadl, teprve poté budeme moci říci bližší informace."

Podobná neštěstí často zaviní i počasí, Přečtěte si proto podrobnou předpověď počasí, kterou pro vás připravujeme každý den z údajů od Českého hydrometeorologického ústavu.

Katka Brezovská, Andrea Kratinová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme