Rodina, která se vrátila z Tenerife, má testy na koronavir negativní. V hotelu zůstává jedna Češka

U pětičlenné české rodiny, která se v pátek vrátila ze španělského ostrova Tenerife, kde byla několik dní v izolaci v hotelu s dalšími turisty kvůli koronaviru, se nákaza nepotvrdila. Po příletu byli vyšetřeni a jejich testy jsou negativní, uvedl v neděli na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). „Mrzí mě, že jim nevyšla dovolená, ale jsem moc rád, že jsou zdraví zpět v ČR,“ doplnil Vojtěch.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V hotelu na Tenerife zůstává v karanténě jedna Češka | Zdroj: Profimedia

Rodina přicestovala do hotelu na Tenerife v pondělí a vrátit se měla 6. března. Kvůli potvrzené nákaze koronavirem u jednoho z hostů ale byla pro hotel s tisícem lidí nařízena karanténa. Ve čtvrtek centrální a regionální vláda rozhodla, že jej mohou opustit ti, kteří přicestovali těsně před nařízením karantény.

Mám dobré zprávy na neděli. Pět českých turistů, kteří se v pátek vrátili z Tenerife, kde strávili několik dní v karanténě, byli po příletu vyšetřeni na koronavirus a jsou negativní. Mrzí mě, že jim nevyšla dovolená, ale jsem moc rád, že jsou zdraví zpět v ČR.

12:00 – 01. 03. 2020

3 113

V hotelu tak musela zůstat jedna Češka, která je v něm od minulého týdne. Ředitelka cestovní kanceláře Canaria Travel Lenka Viková řekla, že zbývající hosté by hotel mohli opustit kolem 9. března, vše ale bude předmětem dalšího jednání a rozhodnutí španělských úřadů.

Česko bez nákazy

Ve Španělsku je podle posledních dostupných informací padesát nakažených novým typem koronaviru. V celém světě se jím infikovalo přes 85 000 lidí a zemřelo asi 2900 lidí. Drtivá většina případů se týká pevninské Číny, z Evropy je nejvíce zasažena Itálie.

V České republice se zatím nákaza nepotvrdila. Testy kvůli podezření na nemoc COVID-19 k neděli podle informací na webu ministerstva zdravotnictví absolvovalo 193 lidí a všechny byly negativní.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme