Policie obvinila ženu s řetízkem se symboly nacismu z dubnové demonstrace SPD

Policie obvinila šestačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí se symboly nacistického Německa na řetízku. Podle kriminalistů se dopustila projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. České televizi to řekla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příznivci SPD na Václavském náměstí | Foto: Kristián Těmín | Zdroj: Český rozhlas

„Vyšetřovatelé ženu koncem měsíce května obvinili z přečinu projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka dle paragrafu 404 trestního zákoníku, kdy ve věci probíhá standardní trestní řízení,“ uvedla mluvčí.

V centru Prahy demonstrovali příznivci i odpůrci SPD. Policie zadržela deset lidí

Číst článek

SPD pořádala demonstraci proti „diktátu Evropské unie“ 25. dubna odpoledne při příležitosti zahájení kampaně pro evropské volby. Kamery na demonstraci zachytily hajlujícího muže a ženu, která měla řetízek se svastikami, tedy symboly nacistického Německa.

Třiačtyřicetiletého muže už ve zkráceném přípravném řízení soud potrestal půlročním podmíněným trestem s dvouletou zkušební dobou a pokutou 30 000 korun. Muž s rozsudkem nesouhlasil, případem se tak bude Obvodní soud pro Prahu 1 zabývat znovu. Projednávání je naplánováno na polovinu července, uvedla Česká televize.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme