Speciální akce mají turisty nalákat do historických měst Česka

Pro letošní letní sezonu si 14 českých historických měst připravilo speciální týdny, ve kterých turistům nabídnou trhy, hudební festivaly nebo volné vstupné do tamních památek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Znojmo | Foto: Vlasta Gajdošíková

„Hlavním cílem je zvýšení návštěvnosti v našich krásných historických městech, rozvoj cestovního ruchu v České republice,“ říká tajemnice Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska Květa Vitvarová a pokračuje:

Přehrát

00:00 / 00:00

O projektu mluvila na Radiožurnálu tajemnice Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska Květa Vitvarová

„Projekt se týká čtrnácti měst, která získala titul ‚historické město roku‘. Tato města udělala asi nejvíce práce v oblasti regenerace svých historických jader. Chceme zvrátit ten trend, kdy návštěvníci přijíždějí pouze na odpoledne. Aby nám tam zůstali dva, tři dny, nebo nejlépe celý týden. Připravili jsme pro ně proto takzvané balíčky, ‚top týdny‘, ve kterých mají návštěvníci možnost každý den, každou hodinu navštívit nějakou zajímavou akci.“

Projekt je financován z prostředků Evropské unie.

Více informací naleznete na stránkách shscms.cz nebo na historickeputovani.cz. Svůj profil bude mít akce od května také na sociální síti Facebook.

Jan Piroch, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme