Speciální pořádkové jednotky změřily své síly na závodě v Praze

Uběhnout více než 30 km, zvedat těžká břemena a vyzkoušet také střelecké schopnosti. To jsou jen některé z disciplín, které dnes museli splnit účastníci extrémního závodu Speciálních pořádkových jednotek. I když se museli vyrovnat s teplotami kolem 27 stupňů, závod dokončili všichni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cvičení Policie České republiky | Foto: Filip Jandourek

„Bude se tu střílet, střelba ze cvičných zbraní na plechovky. Pokud disciplínu nesplní, musí závodník složit samopal,“ popisuje jeden z organizátorů Petr Mráz, který dohlížel na střelecké stanoviště ve Stromovce.

Policisté si během celodenního závodu prověřili své schopnosti. Jednotlivé disciplíny představovaly to, co musí běžně zvládnout při službě. Tedy nejen střelbu, ale i třeba ošetření zraněného.

Pohyb čtyř osmičlenných týmů po Praze sledovali jejich kolegové na velkém projekčním plátně na Policejní akademii na Lhotce.

„Průběžně sledujeme časy, jak jednotlivé týmy probíhají jednotlivá stanoviště. Máme možnost orientačního přehledu, kdo je na tom nejlépe,“ vysvětluje Jiří Stejskal velitel Speciální pořádkové jednotky Praha.

Důraz na komplexnost a týmovou spolupráci

„Každý plní nějakou úlohu, pracují jako tým. Závod je komplexní,“ říká s tím, že ten, kdo pouze dobře běhá, nebo je pouze silový sportovec, v klání neuspěje. „Je potřeba, aby jeho dovednosti i připravenost byly komplexní, vyrovnané,“ zdůrazňuje Stejskal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Závody Speciálních pořádkových jednotek v pražské Stromovce sledovala reportérka Eva Rajlichová

Těsně před cílem v areálu jezdecké policie na Císařském ostrově museli ještě závodníci zabojovat v jedné z ohrad se sudy naplněnými pískem.

První byl v cíli tým Speciální pořádkové jednotky Ostrava. „Závod byl hezký, líbila se mi členitost trati. Bylo to v přírodě i městě. Byly tu pěkné disciplíny,“ pochvalují si unavení, ale spokojení členové týmu Michal Pop a Michal Kohout.

Příští rok by čeští policisté rádi poměřili síly také se zahraničními kolegy, třeba v Německu mají podobné policejní soutěže už dlouhou tradici.

Cvičení Policie České republiky | Foto: Filip Jandourek

Eva Rajlichová, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme