Speciální trenažér pomáhá českým anesteziologům

Se zvládáním krizových situací na operačním sále pomáhá českým lékařům v těchto dnech speciální simulátor. Ten je umístěný v Mobilním anesteziologickém simulačním centru, které zahájilo tento týden své turné po České republice. Lékaři - anesteziologové si tak mohou vyzkoušet krizové situace, které jsou v jejich běžné praxi ojedinělé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékaři operují | Foto: Armáda ČR

Simulační centrum školilo lékaře tři dny v Praze. Teď se v něm budou učit anesteziologové z Ostravy a z Brna. Podle lékaře Michala Horáčka může mobilní centrum nasimulovat v podstatě všechno. "Od zástavy oběhu přes nejrůznější komplikace, alergické reakce, nemožnost intubovat, nemožnost ventilovat, nejrůznější poruchy rytmu a podobně," řekl Horáček.

Božětěch Jurenka, primář Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Ústřední vojenské nemocnice v Praze, kde už si anesteziologové měli možnost simulátor vyzkoušet, vidí jeho hlavní výhodu v tom, že si lékaři mohou nacvičit zvládnutí komplikací, s nimiž se aspoň někteří v praxi ještě nesetkali. "Simulační centrum je obrovským pokrokem, protože si anesteziologové mohou v klidu vyzkoušet všechny možné situace, které mohou v jejich klinické praxi, jež rozhodně není jednoduchá, nastat."

Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme