Speciální trenažér pomáhá českým anesteziologům

Se zvládáním krizových situací na operačním sále pomáhá českým lékařům v těchto dnech speciální simulátor. Ten je umístěný v Mobilním anesteziologickém simulačním centru, které zahájilo tento týden své turné po České republice. Lékaři - anesteziologové si tak mohou vyzkoušet krizové situace, které jsou v jejich běžné praxi ojedinělé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékaři operují | Foto: Armáda ČR

Simulační centrum školilo lékaře tři dny v Praze. Teď se v něm budou učit anesteziologové z Ostravy a z Brna. Podle lékaře Michala Horáčka může mobilní centrum nasimulovat v podstatě všechno. "Od zástavy oběhu přes nejrůznější komplikace, alergické reakce, nemožnost intubovat, nemožnost ventilovat, nejrůznější poruchy rytmu a podobně," řekl Horáček.

Božětěch Jurenka, primář Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Ústřední vojenské nemocnice v Praze, kde už si anesteziologové měli možnost simulátor vyzkoušet, vidí jeho hlavní výhodu v tom, že si lékaři mohou nacvičit zvládnutí komplikací, s nimiž se aspoň někteří v praxi ještě nesetkali. "Simulační centrum je obrovským pokrokem, protože si anesteziologové mohou v klidu vyzkoušet všechny možné situace, které mohou v jejich klinické praxi, jež rozhodně není jednoduchá, nastat."

Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme