Speciální tým se začne zabývat olympijskými hrami v Praze

V Praze se dnes zformuje speciální přípravný tým pro olympijské hry. Komisi mají jmenovat pražští radní. Zhruba patnáctičlenný sbor včetně pražského primátora by pak měl pravidelně zasedat a společně rozhodnout, jestli se Praha bude ucházet o pořadatelství olympijských her v roce 2016 nebo 2020. Primátor hlavního města Pavel Bém řekl, že rozhodnutí o tom, jestli se Praha vůbec o kandidaturu bude ucházet padne v průběhu příštího roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlův most | Foto: Jan Rosenauer

"Kudy chodím, tak slýchávám kritiku typu: Praha je příliš malé město, nebo olympiáda je příliš drahá. Musíme si ale uvědomit, že je to především vynikající marketingový instrument. Nejenže dělá skvělou reklamu svému městu nebo zemi, ale především je to výnosný obchod. Když se podíváme na olympijské hry po Barceloně v osmdesátých letech, tak zjistíme, že všechny byly výnosné, které skončily poměrně vysokým výnosem," řekl Bém.

Bém o hry velice stojí. Vysvětlil, že Praha na hrách může jenom vydělat. "Hlavním argumentem, který rád používám a o kterém si myslím, že je asi tím nejvážnějším v debatách, tak je skutečnost, že Praha je infrastrukturně podfinancována. Stále odstraňujeme komunistický dluh, kdy se do infrastruktury investovalo málo. Získat finanční prostředky v řádu desítek miliard korun, je úkol pro každou politickou reprezentaci, natož pro primátora," dodal.

Naděžda Hávová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme