Měření rychlosti na vytipovaných místech. Policisté hlídkují na silnicích v rámci Speed Marathonu

Pravděpodobnost, že vás ve středu na silnici zastaví policisté, je větší než obvykle. Na sedmi tisících místech totiž policie kontroluje, jestli řidiči dodržují maximální povolenou rychlost. Koná se totiž celoevropská akce Speed Marathon.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní policie při kontrole řidičů (ilustrační foto) | Foto: Jan Schejbal / Empresa Media | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Asi na sedmi tisících místech v celé zemi policisté kontrolují, jestli tam řidiči nejezdí rychleji, než by měli. Konkrétně budou rychlost měřit na místech, která jim doporučili sami řidiči. Seznam míst, kde kontroly probíhají, lze najít na webových stránkách policie.

Zdá se, že řidiči si pozor nedávají, ani když můžou předem zjistit, kde přesně budou hlídky. Třeba při loňském Speed Marathonu policisté řešili tisíce přestupků.

„V loňském roce jsme do akce nasadili přes 800 policistů, kteří zkontrolovali téměř 7000 vozidel. Byť jsme předem veřejnost upozorňovali, že tato akce proběhne, řidiči spáchali celkem 3266 dopravních přestupků,“ prozradila Radiožurnálu mluvčí Policejního prezidia Hana Rubášová.

Podle dopravního experta Romana Budského by bylo ideální, kdyby policisté na rizikových místech měřili pravidelně, a ne jen nárazově při akcích jako je třeba právě Speed Marathon.

Prohlédněte si novou sčítací aplikaci dopravních nehod serveru iROZHLAS.cz: 

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme