Spící bezdomovce zapaloval řidič tramvaje

Na drsný způsob, jak vypudit obtížné bezdomovce z vozů městské hromadné dopravy, přišel řidič pražské tramvaje. Spolu se svým přítelem nejméně ve dvou případech polili bezdomovce hořlavinou a zapálili je. Jednou však použili o něco více benzínu a postižený muž utrpěl popáleniny druhého stupně.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezdomovci

Bezdomovci | Foto: sublimephotography.co.uk

Na třiačtyřicetiletého muže podezřelí zaútočili v noci na 28. května v jedné z pražských tramvají, která mířila na konečnou zastávku Divoká Šárka. Spícího bezdomovce nejprve polili hořlavinou a poté zapálili. S popáleninami druhého stupně skončil ve vinohradské nemocnici.

Jak Radiožurnálu řekl mluvčí pražských policistů Ladislav Bernášek, podezření na řidiče tramvaje a jeho přítele padlo díky výpovědím svědků. "Policejní komisař je obvinil ze spáchání trestného činu vraždy ve stadiu pokusu. Byla tam řada svědeckých výpovědí, velkou roli sehrály zajištěné důkazní materiály," uvedl Bernášek.

Obviněným je kolem třiceti let. Podle policie jsou podezřelí i z dalších podobných útoků v pražských tramvajích. Údajně si vytipovali zanedbané lidi spící v noční lince a zapalovali jim vlasy, oděv či zavazadla. "Případná souvislost případů se nyní prověřuje," dodal Bernášek. Řidič tramvaje byl v těchto dnech vzat do vazby.

Martin Hromádka, Jan Zítka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme