Špičky ČSSD zhodnotí povolební jednání

Předsednictvo sociální demokracie dnes zhodnotí výsledky koaličních jednání a složení nové vlády. Očekává se, že vedení ČSSD bude diskutovat i o kandidátech na prezidentský úřad. Tento bod ale přijde na program jen v případě, že to některý z členů předsednictva navrhne. Od některých politiků v posledních dnech v souvislosti s volbou hlavy státu opět zaznělo jméno odcházejícího premiéra Miloše Zemana. Sedmapadesátiletý Zeman ale několikrát zopakoval, že kandidovat nechce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Špidla | Foto: Michal Doležal

Učinil by tak podle svých slov pouze v krajně nepravděpodobné krizové situaci, kdy by žádný jiný kandidát nebyl průchodný. Jeho nominaci vyloučil také šéf ČSSD Vladimír Špidla. Na Pražském hradě by se Zeman naopak líbil místopředsedům sociální demokracie Zdeňku Škromachovi a Petru Lachnitovi.

Jako o dalším kandidátovi se v ČSSD hovoří o ombudsmanovi Otakaru Motejlovi. Ten je favoritem třeba nového předsedy Poslanecké sněmovny Lubomíra Zaorálka.

Stanislav Vintr, Marika Táborská, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme