Špidla a Rychetský jednají s revoltujícími novináři ČT

Mezi revoltující zpravodaje České televize, kteří protestují proti způsobu volby nového generálního ředitele ČT Jiřího Hodače, přišli vpodvečer dva členové vlády - vicepremiéři Pavel Rychetský a Vladimír Špidla. Chtějí vyslechnout strany sporu a pokusit se nalézt řešení patové situace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednání za zavřenými dveřmi ale začalo bez Hodače, přestože jej Rychetský přizval. Jak vicepremiér řekl před zahájením jednání, chtěl s ním nový generální ředitel, jehož jmenování „vzbouření“ zpravodajové neuznávají, jednat ve své pracovně. To Rychetský odmítl s požadavkem, aby se s oběma stranami jednalo „na neutrální půdě“. Vláda se bude podle něj ve zrychleném řízení zabývat novelou zákona o ČT na své schůzi 3. ledna.

Do budovy zpravodajství ČT na Kavčích horách přišli vpodvečer kromě členů vlády také převážně čtyřkoaliční senátoři ze skupiny, která dnes vyzvala ministra dopravy a spojů a ředitele Českých radiokomunikací, aby zajistili šíření signálu České televize po celém území republiky. České radiokomunikace totiž nyní šíří zpravodajství nového vedení. Zprávy „rebelů“ mohou přijímat jen lidé s kabelovou televizí.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme