Špidla a Rychetský jednají s revoltujícími novináři ČT

Mezi revoltující zpravodaje České televize, kteří protestují proti způsobu volby nového generálního ředitele ČT Jiřího Hodače, přišli vpodvečer dva členové vlády - vicepremiéři Pavel Rychetský a Vladimír Špidla. Chtějí vyslechnout strany sporu a pokusit se nalézt řešení patové situace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednání za zavřenými dveřmi ale začalo bez Hodače, přestože jej Rychetský přizval. Jak vicepremiér řekl před zahájením jednání, chtěl s ním nový generální ředitel, jehož jmenování „vzbouření“ zpravodajové neuznávají, jednat ve své pracovně. To Rychetský odmítl s požadavkem, aby se s oběma stranami jednalo „na neutrální půdě“. Vláda se bude podle něj ve zrychleném řízení zabývat novelou zákona o ČT na své schůzi 3. ledna.

Do budovy zpravodajství ČT na Kavčích horách přišli vpodvečer kromě členů vlády také převážně čtyřkoaliční senátoři ze skupiny, která dnes vyzvala ministra dopravy a spojů a ředitele Českých radiokomunikací, aby zajistili šíření signálu České televize po celém území republiky. České radiokomunikace totiž nyní šíří zpravodajství nového vedení. Zprávy „rebelů“ mohou přijímat jen lidé s kabelovou televizí.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme