Špidla s opozicí o eurokomisaři

Premiér Vladimír Špidla se má sejít s představiteli opozice, aby s nimi jednal o budoucím českém eurokomisaři. ODS ale ještě na ranním jednání svého grémia zváží, zda se schůzky vůbec zúčastní. Není si totiž jista, že je v tuto chvíli o čem jednat. Pokud se nakonec zástupce ODS schůzky zúčastní bude to zřejmě Jan Zahradil, za komunisty pak Pavel Kováčik.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská komise | Foto: Alena Palečková

Místopředseda ODS a stínový ministr zahraničí Jan Zahradil stále trvá na svém návrhu, aby na funkci Miloš Kužvart nekandidoval. "Ale zároveň jsem připraven mu říci, že doufáme, že na podzim letošního roku, až se bude vybírat definitivní komisař na pětileté období, že budou zahájeny skutečné konzultace a že bude nalezena taková osoba, která se opravdu bude těšit široké podpoře celého politického spektra."

Šéf ODS Mirek Topolánek přesto debaty o dosavadním kandidátovi ČSSD Miloši Kužvartovi na funkci eurokomisaře nepovažuje za smyslupné. "My tu schůzku pokládáme, pokud je na stole jméno jen Miloše Kužvarta, za absolutně zbytečnou. Nicméně nechceme být pokládáni za stranu, která odmítá jednat, stranu arogantní, a na tu schůzku Jan Zahradil půjde. Spíš bych řekl, že se chceme přesvědčit, že opravdu ten absurdní návrh na Miloše Kužvarta je pravdivý a jediný a jestli je ještě v silách kohokoli Vladimíra Špidlu přesvědčit o jiném racionálním návrhu."

ODS ale ještě na ranním jednání svého grémia zváží, zda se schůzky vůbec zúčastní. Není si totiž jista, že je v tuto chvíli o čem jednat. Za komunisty se schůzky kažadopádně zúčastní předseda jejich klubu Pavel Kováčik.

Markéta Kaclová, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme