Špidla: Sociální demokracie musí změnit svůj politický styl

Sociální demokracie bude muset podle prvního místopředsedy Vladimíra Špidly „dosti významně změnit svůj politický styl“. Špidla, který přišel po skončení jednání špiček strany po delší přípravě mezi novináře s místopředsedou ČSSD Stanislavem Grossem, soudí, že by změna politiky měla vést k větší otevřenosti, k většímu pochopení veřejnosti, jakým způsobem vznikají politická rozhodnutí, a k jejich lepšímu zdůvodňování.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osobně považuje za jednu z příčin, proč jeho strana neuspěla jak v senátních tak v krajských volbách to, že se její politika stala „do určité míry ne úplně srozumitelnou". Soudí také, že větší účast voličů ve volbách by prospěla ČSSD, ale i demokracii. Na otázku, proč byla účast voličů tak nízká, prý Špidla nemá odpověď. Rozhodně ale odmítá nedávno vyslovenou myšlenku předsedou strany Milošem Zemanem, že by volby měly být povinné a neúčast sankcionována.

Gross zopakoval zklamání nad zhruba třetinovou účastí voličů. I on ale připustil, že sociální demokracie musí hledat chyby také sama u sebe. O vnitrostranických příčinách neúspěchu je podle něj nyní předčasné hovořit. Podle obou místopředsedů je do sjezdu ČSSD, který se má konat příští rok na jaře, dost času na jejich analýzu.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme