Špidla věří Kavanovi, sejdou se v neděli

Předseda vlády Vladimír Špidla je přesvědčen o tom, že mezi exministrem zahraničních věcí Janem Kavanem a kauzou připravované vraždy novinářky Sabiny Slonkové není žádná vazba. Špidla se však i přesto v neděli s Kavanem sejde a budou o případu hovořit. Od Kavana chce slyšet názor na celou aféru, protože informace v médiích jsou podle něj protichůdné a nespolehlivé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Špidla s Janem Kavanem | Foto: Stanislav Peška

Jan Kavan se v sobotu ráno vrátil z New Yorku, kde působí jako předseda Valného shromáždění OSN. Původně měl rovnou z letiště zamířit na stranické zasedání, pak se ale omluvil. Premiér Vladimír Špidla přesto vyjádřil přesvědčení, že do kauzy chystané vraždy novinářky Slonkové není Kavan nijak zapleten. "Všechny informace, které mám k dispozici říkají, že tato souvislost neexistuje," uvedl.

Policie v souvislosti s přípravou likvidace redaktorky Mladé Fronty Dnes stíhá čtyři podezřelé, mezi nimi i Karla Srbu, bývalého zaměstnance ministerstva zahraničí a blízkého Kavanova spolupracovníka. Srba je navíc podezřelý z majetkové trestné činnosti. Od firem, kteří získali zakázky od ministerstva zahraničí údajně vybíral úplatky.

Ministerstvo proto nyní prověřuje výběrová řízení za poslední roky a i o tom bude zítřejší schůzka. "Budu s Kavanem hovořit o několika věcech, zaprvé jak vypadá záležitost předsedy Organizace spojených národů, protože to je pro Českou republiku mimořádně významné, potom samozřejmě o Srbově aféře a ještě o některých dalších věcech zahraniční politiky, zejména o textech vládního prohlášení," říká Vladimír Špidla.

Premiér má celou neděli volnou, a proto bude čekat až mu Kavan pošle fax nebo textovou zprávu a navrhne přesný čas a místo schůzky.

Jan Mišurec, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme