Špindlerovu boudu zapálil neopatrný zaměstnanec

Vyšetřovatelé už znají příčinu požáru vedlejší stavby známé Špindlerovy boudy v Krkonoších. Oheň způsobila nedbalost jednoho ze zaměstnanců, který se snažil rozehřát zamrzlé potrubí. Policie i hasiči ale ve vyšetřování příčin požáru dál pokračují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár Špindlerovy boudy | Zdroj: ČTK

Požár vznikl při rozmrazování vodovodního potrubí ve skladu vedlejšího objektu známé krkonošské boudy. Zaměstnanec hotelu, který se snažil zamrzlý úsek potrubí rozehřát, ponechal nářadí v blízkosti hořlavých materiálů a působením sálavého tepla vznikl požár.

Kdo konkrétně potrubí rozmrazoval a jakou techniku k tomu použil, policisté kvůli pokračujícímu vyšetřování sdělit nechtějí. O případném obvinění nedbalého zaměstnance rozhodne policie, na odborné posudky z oddělení kriminalistických expertiz krajské policejní správy a vyšetřovatelů trutnovských hasičů.

Oheň budovu, v níž jsou pokoje personálu a sklady, zachvátil v pátek ráno. Zaměstnanci boudy si životy zachraňovali skokem z oken. Pod kontrolu hasiči oheň dostali kolem poledne a hlavní hasicí práce ukončili navečer. Škodu odhadli na dva miliony korun. Samotná Špindlerova bouda je v provozu.

Eliška Pilařová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme