Vjezd do Špindlerova Mlýna je uzavřen, návštěvníci musejí parkovat ve Vrchlabí, odkud jezdí autobusy

Policie v sobotu v 08.00 uzavřela pro auta vjezd do centra Špindlerova Mlýna v Krkonoších, kde se o víkendu konají závody Světového poháru v alpském lyžování žen. Parkoviště ve středisku jsou již plná, uvedla mluvčí policie Šárka Pižlová. Další auta musejí návštěvníci zaparkovat ve Vrchlabí, odkud je do Špindlerova Mlýna zdarma odveze kyvadlová doprava. Výjimku pro vjezd do střediska mají jen vozidla s dříve vyřízeným povolením.

Aktualizováno Špindlerův Mlýn (Aktualizováno: 10:58 28. 1. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zaparkovaná auta na odstavném parkovišti Vrchlabí - Vejsplachy

Zaparkovaná auta na odstavném parkovišti Vrchlabí - Vejsplachy | Zdroj: Twitter Policie ČR

„Příjezd do Špindlerova Mlýna jsme uzavřeli na kontrolním bodu v Herlíkovicích u Vrchlabí. Auta, která již byla v momentě uzavření na cestě do Špindlerova Mlýna, zaparkovala na silnici u špindlerovské přehrady,“ řekla mluvčí.

Mezi 08.30 až 09.00 však doprava do Špindlerova Mlýna přes uzávěru v Herlíkovicích značně zhoustla a vytvořila se stojící kolona aut s povolenkami. V koloně uvázly i autobusy, kterým pak policisté zajistili přednostní cestu. Do 10.00 se kolona postupně rozjela a provoz mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem byl již plynulý, uvedla mluvčí.

Ostatní řidiči pez povolenek parkují především na uzavřené silnici II/295 na příjezdu do Vrchlabí a na parkovišti u sportovního areálu v lokalitě Vejsplachy. „Parkoviště Vejsplachy se před 10.30 již zcela zaplnilo a auta nyní budeme odstavovat na obchvatu Vrchlabí,“ dodala Pižlová.

Na domácí půdě chci zajet čtyři super jízdy, říká před závody ve Špindlerově Mlýně Dubovská

Číst článek

Z parkovišť ve Vrchlabí se autobusy do Špindlerova mlýna kromě návštěvníků závodů dostanou i lidé, kteří si tam přijeli zalyžovat. Ve Špindlerově Mlýně je kvůli světovému poháru uzavřena pouze černá sjezdovka ve Svatém Petru. Ostatní sjezdovky mají rekreační lyžaři k dispozici.

Zastávky autobusů

Provoz lanovek v lokalitě Medvědín - Horní Mísečky v sobotu ráno omezila silná námraza. Zhruba hodinu byla mimo provoz lanovka v Horních Mísečkách a během sobotního dopoledne zůstávala mimo provoz lanovka ze Špindlerova Mlýna na Medvědín. Nově v sobotu vlekaři ve středisku spustili lanovku se sjezdovkou Labská.

Zastávky kyvadlové dopravy jsou podél všech provizorně zřízených parkovišť v docházkové vzdálenosti do 400 metrů. Po výstupu ve Špindlerově Mlýně mohou jít návštěvníci závodů i rekreační lyžaři do Svatého Petra pěšky či využít kyvadlových autobusů, které jezdí po městě.

Uzavřený úsek silnice II/295 s provizorním parkovištěm mohou řidiči objet vrchlabskými ulicemi Pražská a Valteřická.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme