Společensky odpovědné firmy získaly ceny TOP Filantrop 2010

Fórum dárců dnes udělovalo výroční ceny TOP Filantrop 2010, jsou to ceny firmám a společnostem, které výrazně přispěly na dobročinné účely.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodafone | Foto: Marián Vojtek

Letošní ročník soutěže TOP Filantrop 2010 ukázal u přihlášených firem posun ke komplexnímu přístupu ve společenské odpovědnosti, zajímavé přístupy k zaměstnancům, a také se podařilo získat zájem středně velkých a ryze českých firem.

Nejodpovědnější velkou firmou byla vyhlášena společnost Vodafone, cenu za rozvoj společných veřejně prospěšných projektů dostala Telefónica O2 a největším firemním dárcem je Skupina ČEZ.

Přehrát

00:00 / 00:00

Liběna Marková mluví o cenách Top Filantrop 2010.mp3

Ředitelka Fóra dárců Liběna Marková uvedla, že letos bylo uděleno 11 cen, přičemž se jedná o hodnocení firem za komplexně inovativní přístup.

V kategorii Nejodpovědnější velká firma roku získala první místo společnost Vodafone Czech republic. „Tato kategorie oceňuje firmy za to, jak se chovají ke svým zaměstnancům, zákazníkům, životnímu prostředí, zkrátka komplexní přístup firmy, celou společenskou odpovědnost," řekal Marková.

Hodnotilo se v několika kategoriích, například Nejlepší partnerská spolupráce roku, která hodnotí společné projekty více firem, které podporují pozitivní dopad na společnost a komunitu, nebo například kategorie Zapojování zaměstnanců, a to zejména v rámci firemního dobrovolnictví.

„Firmy vědí, že se musí věnovat společenské odpovědnosti. Zaměstnanci chtějí pracovat ve firmě, která se chová odpovědně, dodržuje etické principy. Ta cena už je jen třešinkou na dortu," dodává Liběna Marková.

Hodnotí se také to, jak efektivně firmy darují. Firmy už o soutěži vědí sedm let a podle Markové rok od roku přibývají a zapojují se i do dalších programů Fóra dárců.

Martin Dorazín, Zbyněk Zykmund, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme