Společnost PPF tvrdí, že ovládla televizi Nova

Ve firmě CET 21 , která drží licenci na vysílání televize má PPF 52% podíl. Ten získala před několika dny , když koupila společnost Vilja , kterou vlastnili zakladetelé televize Vlastimil Venclík, Peter Hunčík a Josef Alan. Vůbec poprvé dnes společnost PPF zveřejnila jaký podíl v CET 21 drží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

logo TV NOVA

Nadpoloviční podíl měla společnost PPF získat před několika dny odkupem akcií společnosti Vilja, kterou vlastnili zakladatelé Novy. Jiří Šmejc, který se postavil za Vladimíra Železného a který vlastní servisní společnost televize ale tvrdí, že měl na Vilju předkupní právo.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Šmejc: PPF neovládlo Cet 21

Novinářům se ale po dnešním jednání na Radě pro rozhlasové a televizní vysílání vyhýbal:"My jsme spokojení s tím, jak to probíhalao. V nejbližší době dám rozhovory, kde vysvětlím všechny konsekvence. PPF neovládlo CET 21 - to je nesmyslné tvrzení. Díky, Na shledanou."

Šmejcovo tvrzení, že měl na Vilju předkupní právo, vyvrací mediální zástupce PPF Martin Švehla. "Vycházíme z toho, že jsme zakoupili řádným způsobem akcie společnosti Vilja, do které byly tyto podíly převedeny a tomuto prodeji nic nebránilo. Pokud jsou na mysli smlouvy o smlouvách budoucích, které skutečně byly uzavřeny, tak ty byly před prodejem akcií společnosti Vilja vypovězeny, takovou máme informací," řekl dnes Českému rozhlasu Martin Švehla.

Milan Kopp, Patrik Kaizr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme