Svoboda opět primátorem Prahy? Hnutí ANO slíbilo, že ho podpoří, a dál jedná o menšinové vládě metropole

Hnutí ANO podpoří na čtvrtečním jednání zastupitelů volbu lídra Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) Bohuslava Svobody primátorem Prahy. Ve funkci nahradí Zdeňka Hřiba (Piráti). Členem rady však nebude, ale bude mít pravomoce primátora. Menšinovou radu Spolu, kterou nabídlo podpořit ANO, zastupitelé ve čtvrtek volit nebudou. Strany budou dál jednat o programových bodech předložených ANO. Novinářům to ve středu řekli zástupci stran.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Svoboda

Volby v Praze vyhrálo Spolu před ANO a Piráty. Letošní jednání o novém vedení města je nejdelší v historii Prahy od roku 1993 | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Vzhledem k tomu, že jednání začala v neděli, ten čas nebyl dostatečný. My jsme se pro tuto chvíli dohodli, že ctíme vítěze voleb, podpoříme volbu pana docenta Svobody primátorem,“ řekl poslanec a lídr ANO Patrik Nacher.

Koaliční vyjednávání začala hned po volbách. Od té doby se průběžně setkávali zástupci jednotlivých stran. Spolu prosazovalo vznik obdobné koalice, jako je ta vládní, tedy s Piráty a STAN, avšak jednání neúspěšně skončila. Letošní jednání o novém vedení města je nejdelší v historii Prahy od roku 1993. Volby v Praze vyhrálo Spolu před ANO a Piráty.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme