Spolu s Pavlem Mertlíkem rezignují i další

Předseda výkonného výboru Fondu národního majetku Jiří Havel rezignoval na svoji funkci. Písemné prohlášení předal předsedovi prezidia fondu a ministru financí Pavlu Mertlíkovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svůj odchod z funkce spojuje právě s demisí ministra financí Mertlíka. Konkrétní datum odchodu Havla projedná prezídium Fondu národního majetku na svém nejbližším zasedání.

První náměstek ministra financí Jan Mládek rezignuje ke konci května. Tento čas chce věnovat k dokončení rozdělané práce. Mládek očekává, že dnešní rezignace Mertlíka, jeho a zároveň šéfa Fondu národního majetku Jiřího Havla zpozdí rozběhnutou privatizaci o pár měsíců. Mládek má na mysli zejména privatizaci energetik a telekomunikací, nikoli Komerční banku.

Jan Mládek Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu v pořadu K věci řekl, že ministr z křesla resortu financí odejít musel. Hlavní důvod je podle něho ve vývoji veřejných financí, respektive v neochotě situaci řešit. Za možná řešení označil omezení výdajů, nebo získání peněz z privatizace. Pondělní vláda byla podle Mládka o tom, že ministři na jedné straně chtěli více prostředků pro své resorty, ale na druhé straně nebyli ochotni podpořit privatizaci minoritních podílů ve čtyřech energetických společnostech.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme