Spolupracovali, advokáty neměli, říká žalobce po výslechu policejního prezidenta a náměstka

Pět hodin vyslýchali olomoučtí žalobci policejního prezidenta Tomáše Tuhého a jeho náměstka Zdeňka Laubeho. Policejním špičkám kromě dotazů předložili komunikaci týkající se plánu na sesazení šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty. Laube s Tuhým však tvrdili, že není pravdivá. "Vše proběhlo korektně," řekl po výsleších před budovou policejního prezidia náměstek olomouckého vrchního státního zástupce Pavel Komár.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní letecká služba, nový vrtulník Bell 412, Tomáš Tuhý

Policejní letecká služba, nový vrtulník Bell 412, Tomáš Tuhý | Foto: Filip Jandourek

Společně s Komárem na prezidium dorazil i ředitel odboru závažné hospodářské a finanční kriminality Petr Šereda. Policejní šéfy vyslechli kvůli poznatkům ze dvou trestních věcí, z nichž podle nich vyplynulo, že chystané spojení protimafiánského a protikorupčního útvaru mělo jediný účel: odstranit Šlachtu. Policejní prezident a náměstek za výslechy vidí snahu odradit je od reorganizace policie.

Potvrdil výslech vaše informace o plánovaném sesazení Roberta Šlachty v souvislosti s reorganizací policie?
Jediné, co můžeme sdělit, že na policejním prezidiu jsme požádali o podání vysvětlení dvě osoby. Obě s námi spolupracovaly, vše proběhlo korektně, byly položeny dotazy, na které odpověděly.

Udělal výslech ve věci jasněji?
My to samozřejmě budeme analyzovat, předestřeli jsme oběma osobám části komunikace mezi zcela jinými subjekty, dotázali jsme se, zda se zakládají na pravdě a bylo nám zodpovězeno, že nikoliv.

Podával vysvětlení ještě někdo jiný?
Tento den ne.

Jak bude prověřování pokračovat?
V této fázi nekomentujeme dopředu průběh prověřování.

Je v této chvíli někdo obviněn?
Nikdo není obviněn.

Říkal jste, že poznatky se týkají kauzy Nagyová a dostali jste je před třemi lety. Tehdy zde pan policejní prezident Tuhý ani pan náměstek Laube nebyli. Proč jste vyslýchali je?
Šlo o poznatky ze dvou trestních věcí, nespecifikovali jsme, o jaké se jedná. Ta jedna skutečně je staršího data, druhá je poměrně aktuální. Obě dvě jsou ale stále živé a aktuální.

Měli u sebe při výslechu advokáty?
Je to oprávnění osoby, která podává vysvětlení. Tyto osoby toho nevyužily.

Mluvil s panem policejním prezidentem, případně náměstkem i o chystané reorganizaci policie?
Ptali jsme se i na věci, které s tím souvisí.

Na co?
Nemohu to prozradit.

V jaké atmosféře setkání proběhlo?
Jak jsem řekl, bylo to korektní.

Ondřej Golis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme