Spor brzdí zprovoznění nové veterinární stanice na letišti

Spor mezi veterináři a Českou správou letišť o nájemní smlouvu brzdí zprovoznění nové pohraniční veterinární stanice v areálu ruzyňského letiště. Zkolaudována má být už za čtyři dny a fungovat má k 1. květnu. Ředitel Státní veterinární správy Josef Holejšovský ale věří, že se spor nakonec podaří včas urovnat a zprovozněna bude už začátkem února, kdy ji přijedou zkontrolovat inspektoři Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

řídící věž | Foto: Jan Rosenauer

Nebezpečí, že by zásilky potravin přestaly být odbavovány, protože veterináři ze starého objektu už dostali výpověď a do nového se zatím nastěhovat nemohou, podle Holejšovského nehrozí.

"Česká správa letišť chce, aby se městská veterinární správa jednak podílela na nákladech provozu a jednak platila nájem, a to prostě městská veterinární správa nemůže, protože státní instituce se mohou smluvně zavazovat jenom k těm činnostem, kterou jsou jim určeny zákonem."

Nová pohraniční veterinární stanice v areálu pražského ruzyňského letiště má odbavovat potraviny vyvážené z Česka a dovážené k nám, a to podle přísných evropských pravidel.

Už 19. ledna zahájí u nás rozsáhlou kontrolu v potravinářských podnicích tři skupiny inspektorů unie. Jejich mise potrvá dva týdny a během ní mají navštívit stovky provozů zpracovávajících maso a mléko.

Jana Zemanová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme