Spor bývalého ředitele třebešínské školy s magistrátem a školou skončil smírem

Bývalý ředitel pražské průmyslové školy Na Třebešíně František Bártl se dohodl na smíru se školou a magistrátem, které žaloval kvůli svému odvolání. Pražští radní Bártlovi vyčítali nečinnost poté, co se dozvěděl o šikaně učitelky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střední průmyslová škola Na Třebešíně | Foto: Filip Jandourek

Se školou se Bártl dohodl, že jeho pracovní poměr ve škole skončí dohodou, popsala soudkyně Jana Hustedová. „Žalobcovo působení, jak zaměstnance, tak ředitele, skončilo dohodou. Žalovaní upraví na zápočtovém listu způsob ukončení pracovního poměru,“ řekla soudkyně.

Bývalý ředitel školy je s uzavřením smíru spokojený. „Výsledek je pro mě zadostiučiněním,“ dodal Bártl.

Nový ředitel, nová pravidla a psycholožka. Ve škole v Třebešíně se po tragédii mění vše od základu

Číst článek

Bártlovi vyčítali radní, že nezasáhl, když se dozvěděl, že pětapadesátiletou učitelku šikanují tři žáci. Ta zemřela v únoru podle vyšetřování policie bez cizího zavinění. Bývalý ředitel se ale domnívá, že postupoval správně. Proto magistrát a školu zažaloval, když byl odvolán.

Podle školní inspekce ale věděl o šikaně už od října loňského roku. Řešit ji ale údajně začal až letos v lednu. Tedy až poté, co mu studenti ukázali videonahrávky s jednotlivými incidenty.

Dva ze tří studentů, kteří učitelku šikanovali, byli ze školy vyloučeni, třetí je vyloučen podmínečně, takže školu dále navštěvuje. Minulý týden proběhnul s těmito studenty soud. Rozsudek ale nezveřejnil kvůli nízkému věku studentů. Těm hrozil až rok vězení.

Filip Titlbach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme