Spor Johna, Adamovské a Petra Cibulky se prodlužuje

Soud mezi herečkou Zlatou Adamovskou, novinářem Radkem Johnem a Petrem Cibulkou nebude poslední. John s Adamovskou Cibulku žalují za to, že je očernil v jeho Necenzurovaných novinách tím, že Johna označil za spolupracovníka a Adamovskou za agentku komunistické Státní bezpečnosti. Žádají po něm odškodné ve výši jednoho milionu korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do této chvíle se soud zabýval majetkoprávními vztahy v Necenzurovaných novinách. V době, kdy články o Adamovské a Johnovi vycházely, se totiž změnil vydavatel. Obhájce manželů Jiří Teryngl se domnívá, že ze strany Petra Cibulky to byl záměr. Viděl jsem zametat stopy tuneláře. Řekl bych, že jsou to proti Petru Cibulkovi ubozí amatéři, protože tak nejasnou právní situaci, jakou vytvořil on, aby ztížil vyjasnění otázky koho žalovat, to jsem ještě v praxi nezažil. Obhájce Petra Cibulky Aleš Uhlíř upozorňuje na to, že v době, kdy články vycházely, čekal nový vydavatel Necenzurovaných novin pouze na zápis do obchodního rejstříku a není jeho vinou, že zápis do obchodního rejstříku trvá tři čtyři měsíce.

Markéta Kaclová, Alžběta Kobzová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme