Spor mezi ministerstvem spravedlnosti a nejvyšší státní zástupkyní se vyhrocuje

Spor nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešové s ministerstvem spravedlnosti se vyhrocuje. V televizi Nova Benešová řekla, že podle jejích informací měl mluvčí ministerstva spravedlnosti Petr Dimun padesáti tisíci podplatit novináře této televize, aby uměle vyvolali spor s odstupujícím státním zástupcem Radkem Ondrušem a Nejvyšším státním zastupitelstvím. Stalo se tak poté, co ministr spravedlnosti Pavel Němec oznámil, že zahájí prověrku všech státních zástupců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Němec

Pavel Němec

Nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová televizi Nova přiznala, že nemá k dispozici žádné důkazy, které by její slova potvrzovaly. Zároveň řekla, že se možného odvolání neobává. "Volalo mi pár lidí, kteří mě na toto riziko upozorňovali. Své informace potvrzeny nemám, ale ať si pan ministr říká, co chce. Ten už mě odvolával tolikrát..."

Ministr spravedlnosti ale po nejvyšší státní zástupkyni doložení takto závažných obvinění žádá. "Pokud tak neučiní, nedokážu si představit, že by i nadále mohla fungovat na takovéto pozici. Musím se domnívat, že se jedná o útok na nezávislost médií a také útok na činnost státních institucí," řekl Němec doslova.

Do sporu už vstoupil i premiér Jiří Paroubek. Ten rovněž řekl, že po Marii Benešové žádá jasné důkazy jejích slov. "Pokud to tak není a paní státní zástupkyně vyslovila takováto obvinění nepodloženě, tak se domníváme, že by neměla zůstat ve své pozici."

Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme