Spor o ČT je i sporem mezi politiky

Předseda sněmovní komise pro sdělovací prostředky Ivan Langer (ODS) kritizoval poslance a senátory, kteří veřejně podpořili zaměstnance České televize odmítající uznat legálnost zvolení Jiřího Hodače generálním ředitelem ČT. Ve výzvě poslancům a senátorům Langer zákonodárce vyzval, aby se svého jednání buď zdrželi, nebo aby rezignovali na svůj mandát.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„…Postup některých senátorů a poslanců ve sporu uvnitř České televize je hrubým pošlapáním principů právního státu a parlamentní demokracie. Výzvy k nerespektování zákonů platných v ČR a veřejná podpora těch, kteří tyto zákony porušují, jsou závažným porušením slibu senátora a poslance zachovávat Ústavu ČR a zákony této země, jsou jednáním neslučitelným s výkonem funkce senátora a poslance Parlamentu ČR,“ napsal Langer ve výzvě.

Zaměstnance ČT podpořili například senátoři Jan Ruml (US), Michael Žantovský (ODA) a poslankyně Petra Buzková (ČSSD).

Na Langrovu výzvu písemně odpověděli místopředseda Senátu Jan Ruml a senátor Michael Žantovský. Obvinili ho z pokusu manipulovat médii. „Principy právního státu nepošlapávají ti, kdo hájí nezávislost veřejnoprávní televize, ale ti, kdo se se sdělovacími prostředky dlouhodobě pokoušejí manipulovat ku prospěchu svých politických cílů…“ uvedli senátoři. Prvním z těchto lidí je podle nich Langer.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme