Spor o dačickou nemocnici mezi městem a společností PP Hospitals stále není u konce

Spor o městskou nemocnici Dačice mezi radnicí a provozovatelem, společností PP Hospitals, zatím stále ještě nekončí. Firma má podle zatím nepravomocného rozhodnutí soudu nemocnici vyklidit, požaduje po městu ale finanční vyrovnání. Nemocnice pod soukromým provozovatelem výrazně omezila svou činnost, to se nelíbí občanům ani radnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pacient

Včera se věcí opět zabývali zastupitelé v Dačicích, starosta Rudolf Hájek k tomu řekl: "Jako nejhlavnější považuji, že zastupitelstvo města schválilo další jednání se společností PP Hospitals o uzavření dohody o narovnání. V tom byla absolutní shoda. Před samotným hlasování odešla opozice, takže o nemocnici hlasovala pouze koalice."

PP Hospitals chce konkrétně po městu Dačice 9,5 miliónu korun za investice a necelé 4 milióny za to, že dál v nemocnici zaměstnávala a platila zdravotnický personál i poté, kdy kvůli nedostatku lékařů zařízení omezilo svou činnost.

"Jednání o úhradě věci movitých je stále otevřené, protože pro něj bylo 6 zastupitelů pro a 6 proti. Investice 8,5 miliónu korun do operačních sálů byla sválena všemi hlasy koaličních partnerů. Příspěvek 3,9 miliónu korun také nebyl prohlasován tak, ani tak. Vlastně je to otevřeno k dalšímu jednání," doplnil starosta Hájek.

Nemocnice se chce ujmout Jihočeský kraj a znovu ji oživit, dokud ale nebude uzavřen spor mezi městem Dačice a provozovatelem, má kraj svázané ruce.

Ivan Mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme