Spor o dědictví po Jaroslavu Foglarovi opět bez konce

Jen pár minut trvalo dnešní jednání ve sporu ohledně dědictví po spisovateli Jaroslavu Foglarovi. Do jednací síně Obvodního soudu pro Prahu 3 totiž nedorazil svědek Vladimír Stibor, znalec z oboru očního lékařství. Soudkyně proto odročila řízení na neurčito.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hoši od Bobří řeky

Autorův synovec vede spor s Nadací Jaroslava Foglara, které spisovatel pozůstalost odkázal v závěti. Petr Foglar tvrdí, že jeho tehdy už téměř slepý strýc při podepisování závěti netušil, co obsahuje.

Jeho právní zástupce Martin Kopecký k tomu říká: "Pan Foglar trpěl očními vadami, pro které nemohl závěť náležitě přečíst a seznámit se s jejím obsahem. Také notářka dle nás pochybila při sepsání závěti. Ještě existují další argumenty, pro které považujeme závěť za neplatnou."

Podle právníka žalované nadace Dana Loukoty ale Jaroslav Foglar dobře věděl, co podepisuje: "O tom, že viděl co podepisuje, tady svědčila při minulém jednání oční lékařka, která zřejmě byla posledním očním lékařem, který pana Foglara ošetřoval. A o tom, že pan Foglar byl schopen si uvědomit, co podepisuje, o tom svědčí vše, co napsal v posledních letech svého života."

Soudní jednání ve sporu, který trvá už šest let, bude pokračovat až po vyhotovení posudku z oboru psychiatrie. Znalci mají vyhodnotit tehdejší duševní stav spisovatele.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme