Spor o dodavatele na kontrolu kvality pohonných hmot řeší ÚOHS

Česká obchodní inspekce se brání nařčení, že špatně vypsala soutěž na dodavatele kontroly kvality pohonných hmot. Stížnost na ni k Antimonopolnímu úřadu podal Ústav paliv a maziv. Nelíbí se mu podmínky tendru.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohonné hmoty. Ilustrační foto.

Pohonné hmoty. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Ústav paliv a maziv (SGS) byl jediným, kdo se přihlásil v lednu do prvního výběrového řízení a inspekce proto soutěž za zhruba 80 milionů korun zrušila. V polovině roku pak zadala novou zakázku. O tu už ústav nesoutěžil, ale její podmínky napadl. Advokát ČOI Pavel Musil důvody nechápe .

„Současná snaha zpochybnit podmínky druhého výběrového řízení je ryze účelová a měla by vést k tomu, aby druhé výběrové řízení bylo zrušeno. A to za situace vlastně, kdy SGS nedalo svoji nabídku,“ uvedl.

Podmínky podle něj byly standardní v obou případech. „A není nám dost dobře jasné, z jakého důvodu ty podmínky druhého výběrového řízení považuje SGS za nestandardní, když v tom prvním případě je nijak nezpochybňovalo a výběrového řízení se zúčastnilo,“ dodal.

Ústav a jeho dnešní majitel společnost SGS vytýká inspekci, že budoucí vítěz nového tendru nepotřebuje doložit akreditaci své kvality. Nelíbí se mu také, že cena zakázky se po dokončení soutěže může změnit podle toho, jak se inspekce s vítězem tendru domluví.

Katarína Brezovská, Petra Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme