Spor o nemocnici ve Vysokém Mýtě zřejmě půjde do Štrasburku

Soud pro lidská práva ve Štrasburku se zřejmě brzy bude zabývat další kauzou z České republiky. Aktivistům z Vysokého Mýta se nepodařilo prosadit referendum o zachování akutní péče v tamní nemocnici. Zastupitelé města totiž hlasování odmítli vyhlásit. Petiční výbor se svým nárokem neuspěl ani u českých soudů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operace

operace | Foto: Armáda ČR

Poslední šanci tak aktivisté vidí u evropského soudu. "Pokud mohu mluvit za naší skupinu petičního výboru, tak se určitě obrátíme na evropský soud do Štrasburku a využijeme všech možností, které máme k dispozici, abychom to zvrátili a referendum mohli uskutečnit, nebo jinou formou vrátit do Vysokého Mýta nemocnici," řekl jeden ze signatářů Augustýn Anderle.

Starosta Mýta Bohuslav Fencl tvrdí, že ani referendum by nemocnici s akutní péčí nezachránilo, protože město na její provoz nemělo dost peněz. Vysoké Mýto bojovalo o zachování nemocnice několik let, předloni ale zastupitelé rozhodli o jejím předání kraji, který nemocnici přeměnil na zařízení s lůžky následné péče.

Martin Hromádka, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme